wtorek, 18 lutego 2014

Co robimy ? Kilka pomysłów na zabawę z nutą nauki :)

Obiecany pdf do pobrania i wycięcia :) Kilka zabaw, ale szykuję kolejne i pojawią się wkrótce. Nie są to nowatorskie pomysły ale wiem, że znacznie ułatwi to innym mamom jak podam Gotowy element do zabawy - a trzeba jedynie wycinać to co zaznaczyłam symbolem nożyczek. I co mogę poradzić, otóż pamiętajmy, że to zabawa, a raczej nauka poprzez zabawę, nic na siłę, krótkie sesje. I pomagamy ale nie wyręczamy. Wymyślajmy nowe reguły, może i Wy coś mi podpowiecie!

PS: używajmy nożyczek, pozwólmy dzieciom na manualną pracę, nie wyręczajmy się "wypychankami" a coraz więcej na rynku materiałów które są już podklejone, które nie trzeba wycinać tylko wypchać z szablonu. Taka droga na skróty nie służy prawidłowemu rozwojowi i nie stymuluje do dalszego działania ... I tu nie chodzi o to żeby każde dziecko miało zadatki na "artystę" zdolności manualne rozwijane od najmłodszych lat przekładają się na dalszą edukację - i wiem to nie z poradnika :) a z życia :)

Kilka propozycji. 
Link do pdf https://www.dropbox.com/s/pevrn7vbr9npfnc/ZABAWY%20DLA%20DZIECI%20Szast%20i%20Prast.pdf

W zabawach wykorzystujmy to co mamy pod ręką, oczywiście trzeba uwzględnić bezpieczeństwo dzieci, ale to takie oczywiste :) Zbieramy nakrętki, bawmy się kubeczkami. Nakrętki można liczyć, układać wieżę, segregować nakrętki kolorystycznie, wrzucać do pojemniczka o tym samym kolorze, ja też pokazuję Julce ułożone pojemniki po czym każę się obrócić i ponownie spojrzeć, ma zgadnąć jaki pojemnik o jakim kolorze zniknął :) oj dużo jest opcji memo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz