czwartek, 17 kwietnia 2014

Remament. Trwa liczenie koniowatych :)

... święta, święta, ale będzie o pisankach, kiełbasie i takich tam :)

Ja uwielbiam Święta Wielkanocne dlatego że są wiosną, dlatego że wszystko się zieleni, dlatego że ptaki śpiewają i czuć jakąś taką pozytywną energię! I czuć że idzie nowe :) Nie mam jednak zapędów, żeby wpaść w jakiś amok pichcenia :) i spędzania 24 h w galeriach na poszukiwaniu, ozdób, prezentów, czy przemierzania działów spożywczych :) o nie! U nas gotuje mój m ja jestem asystentem :) I nie ma szału i w myśl polskiej zasadzie "zastaw się a postaw się" ... Jest co trzeba, ale spokojnie i nienerwowo :)

A że u nas co jakiś czas trzeba zrobić remanent u dziewczyn w pokoju zatem wzięłyśmy się za liczenie i wyszukanie qni :) I doliczyć się nie mogłyśmy ... one chyba się mnożą! Po remanencie stwierdzam, że największą liczebność stanowią: konie, psy, koty jest kilka bobasów Kornelki bo Julka nie bawi się raczej bobasami i ma tak od urodzenia :P Preferuje zabawki zwierzęce a konie to jakiś konik! I mamy je w formie zabawek, książek, bajek ... szaleństwo końskie :) Jest kilka Barbie, bliżej nie zliczone bo się pochowały po kątach i dwa keny :) Tona kredek, bloków a w zasadzie posiadam cały sklep plastyczno - papierniczy :)

Czasem ktoś mnie pyta jaki styl dziewczyny mają w pokoju ... otóż odpowiadam wszem i wobec: mamy styl mobilny :) tzn. nie zamykam moich dzieci w konkretnym stylu i nie narzucam im że ma być morsko, wiejsko, skandynawsko czy późne rokokoko :) Każdego dnia coś się dzieje, każdego dnia są inne emocje i fascynacje i chcę żeby wyobraźnia pracowała i nabierała mocy :) dlatego, codziennie inny armagedon w pokoju :) Oczywiście dużo jest ... i to jest absolutnie niezmienne rysunków i obrazków które robimy i innych tworów naszej wyobraźni :) Wymiana asortymentu jest na bieżąco. Dlatego też każdą pracę fotografuję, żeby mieć pamiątkę a nie gromadzić makulatury :) Podstawę stanowi też alfabet, liczydło, globus i książki o różnej tematyce! To musi być! ... i niezależnie od tego jaki styl "mama preferuje". Bardzo podoba mi się hasło z kampanii Ikea "Daj spokój dom to frajda" ! Coś w tym jest :) I niech tak zostanie, bez ciśnienia czy napinki, że ma być modnie i stylowo :) U mnie styl wyznaczają dwie dziewczynki :P a ja jestem jedynie wykonawcą :)

I kolekcja moich dziewczyn :) Reszta wciąż się szuka ...


4 komentarze:

  1. O matuchno, kolekcja koni maści wszelakiej powalajaca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Superowe te rysowane konie :) Bardzo lubię dzieciacką sztukę - jest oryginalna i tak cudnie "zaangażowana":)

    OdpowiedzUsuń
  3. padłam od ilości koników! :D :D :D

    OdpowiedzUsuń